Helena Simerská

S individuálním tréninkem jsem, poněkud skepticky, začala poté, co mě k němu přivedla kamarádka, prý na zkoušku… na tři měsíce.  Ty velice rychle utekly a vystřídalo je několik dalších „třech měsíců“. Líbil se nám způsob tréninku, lákala nás změna a nový pohyb. Dnes už si své sportování jinak než pod vedením Dušana vůbec neumím představit.

Helena Simerská

S individuálním tréninkem jsem, poněkud skepticky, začala poté, co mě k němu přivedla kamarádka, prý na zkoušku… na tři měsíce.  Ty velice rychle utekly a vystřídalo je několik dalších „třech měsíců“. Líbil se nám způsob tréninku, lákala nás změna a nový pohyb. Dnes už si své sportování jinak, než pod vedením Dušana, vůbec neumím představit.

Má počáteční skepse vycházela z jasných faktů: není mi už dvacet (ani třicet), jsem celoživotní absolutní nesportovec, moje fyzička je jedna velká nula. Na druhou stranu jakási jiskřička naděje, že by se s tím ještě možná dalo něco dělat… vybudovat aspoň nějakou kondičku, mít lepší figuru, uchovat si na další roky života dobré zdraví… Co byla pro mě naděje, musela být pro Dušana Bradu velká výzva. Dostat do formy někoho mých sportovních „kvalit“, to chce trpělivost, znalosti, zkušenosti a kreativitu.

K mému velkému překvapení – on to dokázal. Prokázal a prokazuje obrovskou míru odbornosti, pochopení, trpělivosti a péče… Myslím na to pokaždé, když si přidávám nové a nové zátěže, zvládám nové a nové cviky, když uběhnu 10 kilometrů (začínala jsem na 100 metrech), když doběhnu závod (Spartan Race). Výrazně jsem se zlepšila v mobilitě, došlo k příjemnému posílení celého těla a odpadly občasné „civilizační“ bolesti a neduhy… Psychická pohoda a rovnováha jsou součástí celého dění a neskrývám proto nadšení a velkou chuť pokračovat.

Jsem jasný důkaz toho, že to jde. V každém věku a to i z úplné nuly. Dušan je zjevně schopen brát v potaz možnosti každého, aktuální formu a cíl, za kterým si jde… Důležité je nebát se a začít. Nevymlouvat se na nic. V Dušanově „třídě“ zdaleka nejsou jen sportovci. Jsme tady holky, kluci, malí, velcí, hubení, nehubení, mladí, ne úplně mladí, sportovci, nesportovci… a všichni děláme velké pokroky… každý ty svoje, ale pokroky. Je to totiž INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKOVÝ PROGRAM a funguje!